Čištění a údržba

cisteni 2Čištění a údržba dřevěných podlah a schodišt

Nejprve několik obecných rad:

  • Vždy dodržujte technologický postup údržby udávaný výrobcem čistících prostředků. Nebyl-li Vám dodán , vyžádejte si ho.
  • Podlahy stírejte vlhkým (ne mokrým!) mopem.Nebo můžete použít vysavač.Toto čištění provádějte tak často , jak byste vysávali koberec.
  • Dojde-li k poškrábání, obvykle se dá škrábanců zbavit vyleštěním za pomoci pastového vosku. Pokud je poškození větší, lze podlahu místně obrousit a opatřit novou povrchovou úpravou. Zde je však nutno počítat s mírnou barevnou odchylkou v místě nového nátěru. Závisí to na stupni zoxidování zbylé podlahy.

Jak ošetřovat olejované podlahy:

  • V prvních dvaceti dnech pouze vysávejte nebo vytírejte mopem navlhčeným v čisté vodě.
  • U podlah silně zatěžovaných (jako jsou kanceláře s provozem veřejnosti nebo chodby a schodiště veřejných budov) lze asi po třech měsících znovu ošetřit silně zatěžovaná místa tenkou vrstvou nového oleje. Naneseme-li oleje příliš, bude zasychat a tvrdnout neúměrně dlouho. Tímto způsobem upravená plocha je pochůzná po 24 hodinách.  Nezatěžujte tuto podlahu dříve!
  • U velmi zatěžovaných podlah (jako jsou galerie nebo taneční sály) doporučujeme kratší interval ošetřování.
  • Nepoužívejte na stírání umělé materiály (zejména na mikroplyš) – rozdírají ochrannou vrstvu. používejte přírodní měkké materiály (např. bavlněné látky apod.).
  • Do vody na denní čištění je vhodné přidávat JUNCKERS RUSTIC Oil Ligt nebo JUNCKERS RUSTIC TOP OIL. Chcete-li obnovit hedvábný vzhled podlahy můžete podlahu natřít koncentrátem. Povrch sjednotíte bílým padem.
  • Důkladné čištění provádějte červeným nebo zeleným padem.
  • Pracovní nářadí a pomůcky , stejně jako místa potřísněná tímto olejovým lakem lze vyčistit pomocí technického benzinu a následným omytím mýdlovou vodou.

Jak ošetřovat lakované podlahy a schodiště:

  • Ošetřujte podlahu kdykoli začíná vykazovat známky opotřebení, zhruba jednou nebo dvakrát ročně. Pro běžnou údržbu doporučujeme tekutý Sylva Fresh, pro údržbu již opotřebeného povrchu přípravek čistící Sylva Strip a ošetřující Sylva Polish. Tyto výrobky se snadno používají, čistí podlahu a nevytváří nadměrné vrstvy vosku.

Provozní čištění:

  • Provádějte podle potřeby kartáčem s chlupy, vysavačem , vlhkým mopem nebo hadrem. Při přidání prostředku JUNCKERS Sylva Fresh do vody na čištění podlahu čistíte a zároveň ošetřujete. Dávkování asi 50 –100ml na 10 litrů vody.

Důkladné čištění:

  • Strojní nebo ruční důkladné čištění je nutné jen tehdy, když podlaha vykazuje silné a pevné přilnuté ušpinění, které již není možné odstranit provozním čištěním. Pro důkladné čištění se hodí JUNCKERS Sylva Strip. Při čištění nezaplavujte podlahu vodou, protože jinak by mohly vzniknout škody v důsledku bobtání dřeva. Proto čistící roztok ihned zase setřete.   
  • Po důkladném čištění proveďte kompletní ošetření podlahy nezředěným prostředkem na ošetřování parket JUNCKERS Sylva Polish.

Četnost čištění:

  Provozní čištění Důkladné čištění Ošetření
Mírně zatěžované podlahy
(pokoje, kanceláře bez provozu veřejnosti)
asi po 1 a 2 měsících asi po 12 měsících po každém
důkladném čištění
Středně zatěžované podlahy
(chodby, schodiště, kanceláře s provozem veřejnosti)
po 2 až 4 týdnech po 6 až 12 měsících po každém důkladnémčištění
Zvláště silně zatěžované podlahy
(restaurace, obchody, školy ap.)
po 8 dnech po 3 až 6 měsících po každém
důkladnémčištění

 

Návod na údržbu olejovaných podlah zde.

Návod na údržbu lakovaných podlah zde.

 

Údržba a čištění podlah a teras a fasád naolejovaných OSMO oleji:

 

banner kon