Parkety

parkety 1O tom, zda se doma budete cítit příjemně či nikoli rozhoduje z valné části podlaha. Je mnoho důvodů, proč se lidé rozhodují pro masivní dřevěné podlahy. Dřevěné parkety podtrhují ráz interiéru, mají vysokou životnost díky možným renovacím, díky kvalitním lakům či olejům mají snadnou údržbu, poskytují vysoký komfort bydlení … Dřevo je živý materiál, vyjímečný svými originálními vlastnostmi, stejně jako člověk sám. S podlahou jste v neustálém kontaktu, nohama se jí dotýkáte až šestnáct hodin denně, vnímáte ji očima i nosem. Snad žádná jiná podlaha není tak estetická a nedá se tak snadno zbavovat prachu (nevytváří statický náboj) jako masivní dřevěné podlahy, ať už jsou to parkety či podlahovky. Tato dřevěná krása je celoživotní záležitostí díky možnosti oprav, pokud jí věnujete potřebné podmínky. Je všeobecně známo, že dřevo „dýchá“ a svými rozměry se přizpůsobuje vzdušné vlhkosti ve svém okolí. Rozměrové změny dřeva budou tak velké, jak si dokáže uživatel regulovat minimální a maximální vlhkost vzduchu (viz. péče o dřevěné podlahy).

Masivní dřevěné parkety (vlysy) - dubové, akátové, jasanové

Rozměry: tloušťka 22 mm (po dohodě i jiná síla), šířka 50, 70 mm, délka 300, 400 mm

Vysušení: 8 – 10 % (+/- 2%)

Provedení: čtyřstranně péro-drážka, na rubové straně dvojitý prořez

Materiály: dub, jasan, akát

Specifikace tříd:

1. třída
bez suků, běli, výrazných barevných změn, očka (zdravá v barvě dřeva) 2 mm, vlasové praskliny povoleny

2. třída
suky do 2,5 cm (zdravé) bez omezení počtu, očka zdravá do 5 mm a černá do 3 mm, vlasové praskliny a maličký záběh běli (zdravé) se povolují, mírná barevnost se též povoluje

3. třída
suky do 3 cm (zdravé) bez omezení počtu, částečně nezdravé, suky do 2,5 cm je v počtu 5ks, očka zdravá bez omezení a černá do 10 mm, zdravá běl do 1/3 plochy parkety větší barevnost a větší praskliny se povolují.

V těchto třídách se nepovoluje napadení hmyzem, velké výrobní vady, kůra, větší praskliny.

Dřevěné podlahy a podlahové vytápění ?

Žádný problém! Dřevěné podlahy jsou samy o sobě izolačním materiálem, který je i bez podlahového vytápění teplým a příjemným materiálem. Při použití nízkoteplotního podlahového vytápění je vhodné použít sílu podlah 15 mm. Důležité je zajištění správného klimatu v místnosti v rozmezí 40-60% relativní vlhkosti vzduchu.

banner kon